Loading…

Komuna e Drenasit do të dënojë të gjithë ata që hedhin fishekëzjarre për Vitin e Ri

  • 29/12/2021 | 14:49

Komuna e Drenasit do të dënojë të gjithë ata që hedhin fishekëzjarre për Vitin e Ri

Personat që do të veprojnë në kundërshtim me dispozitat e kësaj urdhërese, do të gjobitën në shumë prej 100 euro në Drenas, shkruan Gazeta Metro.


Fishekzjarrët dhe mjetet tjera piroteknike do të lejohen vetëm nga ora 23:00 e datës 31 dhjetor, deri në orën 00:30 të 1 janarit.

Ky është njoftimi i Komunë së Drenasit:

Përjashtim nga kjo urdhëresë bënë data 31.12.2021 nga ora 23:00-00:30, e datës 01.01.2022 (një orë e tridhjetë minuta). Personat të cilët veprojnë në kundërshtim me dispozitat e kësaj urdhërese, do të gjobiten në shumën prej 100 euro dhe për zbatimin e kësaj urdhërese kujdeset Drejtoria e Inspekcionit./gazetamertro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë