Loading…

Komuna e Prishtinës zhbllokon familjet e ngujuara nga bora në Svircë të Kamenicës

  • 11/01/2017 | 21:45

Komuna e Prishtinës zhbllokon familjet e ngujuara nga bora në Svircë të Kamenicës

Foto ilustrim

Kanë filluar punimet për zhbllokimin e disa familjeve në fshatin Svircë, në brezin kufitar me Serbinë.


Megjithëse ky fshat është në territorin e Kamenicës, punët për zhbllokimin e rrugës 10 kilometërshe po i kryen Komuna e Prishtinës, raporton KTV.

Banorët thonë se disa nga familjet që kanë mbetur të bllokuara për më shumë se një javë, nuk kanë as energji elektrike.

Ata akuzojnë Komunën e Kamenicës e cila nuk u ka dalë në ndihmë përkundër thirrjeve.

Ndërkohë, drejtori i Inspeksionit në Komunën e Prishtinës, Salih Zyba, po i ndihmon banorët e kësaj zone, për shkak se Komuna e Kamenicës nuk ka mundësi ta bëjë një gjë të tillë.

Ndryshe, pos Svircës, ekipet e Komunës së Prishtinës kanë ofruar ndihmë edhe në pastrimin e rrugëve në fshatrat Zajqevc e Tugjec, të cilat çojnë në pikën kufitare në Kapi, e që ishin vështirë të kalueshme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë