Loading…

Komuna nis mbledhjen me një minutë heshtje për Astrit Deharin

  • 01/12/2016 | 10:37

Komuna nis mbledhjen me një minutë heshtje për Astrit Deharin

Mbledhja e shtatë e Kuvendit Komunal të Prishtinës ka nisur me një minutë heshtje për vdekjen e aktivistit Astrit Deharit, i cili vdiq në burgun e Prizrenit.

Për gazetametro.net, Adonis Tahiri nga zyra për informim e komunës së Prishtinës thotë se kërkesën për një minutë heshtje ka ardhë nga grupi i asambleistëve të Vetëvendosjes.

“Astriti përveç që njihej si aktivist i denjë i Vetëvendosjes dhe student i dalluar i mjekësisë, ai ishte një nga shtyllat kryesore të Drejtorisë së Shëndetësisë në Komunë, dhe nga më meritorët për rregullimin e Qendrave të Mjekësisë Familjare në Prishtinë”, tha Tahiri për gazetametro.net./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë