Loading…

Komunat me plan veprimi për dialog të komuniteteve

  • 29/11/2016 | 11:33

Komunat me plan veprimi për dialog të komuniteteve

Me mbështetjen e Misionit të OSBE-së në Kosovë, komunat Prishtinë, Graçanicë, Shtime, Lipjan, Fushë Kosovë, dhe Obiliq do të paraqesin planin e tyre të veprimit për të përparuar dialogun dhe bashkëpunimin ndërmjet komuniteteve.

Me këtë plan, komunat zotohen të rrisin bashkëpunimin ndërmjet komuniteteve të ndryshme që banojnë në komunat e tyre, duke zbatuar projekte dhe aktiviteteve të përbashkëta.

Folës në këtë ngjarje do të jetë kryesuesi i Misionit të OSBE-së në Kosovë, Ambasadori Jan Braathu./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë