Loading…

Koncepti Audi A9, thjesht mahnitës (Video)

  • 10/01/2017 | 23:16

Koncepti Audi A9, thjesht mahnitës (Video)

Audi duket se do të ndjekë hapat e Teslës dhe të ofrojë A9 e saj të ri si një makinë elektrike, një model super luksoz. Kjo makinë është  projektuar për të rivalizuar serinë e Mercedes S-Class Coupe dhe atë BMW 8.

Ndërsa makinat ektrike nga Audi pritet të dalin në shitje para 2020’s

Marka gjermane synon të rrisë prodhimin e makinave elektrike për të përfaqësuar gati 25 për qind të prodhimit të saj të përgjithshëm deri në vitin 2025. Ky plan përfshin, së bashku me A9 e ri, një version të prodhimit të e-tron quattro Koncept Q6, dhe një zëvendësim për A3 e-Tron./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë