Loading…

Konfirmohet: Kurti sot takon Borrellin e Lajçakun në Sllovaki

  • 31/05/2023 | 11:25

Konfirmohet: Kurti sot takon Borrellin e Lajçakun në Sllovaki

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, do të takohet sot me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borrell, dhe emisarin special të BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak.


Lajmin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësi i qeverisë, Përparim Kryeziu, i cili tha se vizita e Kurtit në Bratislavë do të jetë një ditore.

“Po, kryeministri Kurti po merr sot pjesë në ditën e fundit të Konferencës për Siguri Globale në Bratislavë. Ndër të tjerash, atje do të takojë Përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Borrel dhe emisarin e BE-së, Lajcak si dhe do të jetë pjesë e disa paneleve të diskutimit. Qëndrimi i tij do të jetë njëditor. Brenda ditës do të jetë në Kosovë”, tha Kryeziu, njofton Klankosova.tv.

‘Veri nën tension’: Kurti shkon në Bratisllavë, a do të takohet me Vucic?

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë