Loading…

Konfirmohet loja miqësore mes Kosovës dhe Gjermanisë, FFK jep detaje

  • 13/10/2019 | 22:49

Konfirmohet loja miqësore mes Kosovës dhe Gjermanisë, FFK jep detaje

Përfaqësuesja e Kosovës nesër do ta zhvillojë ndeshjen e radhës eliminatore për Kampionatin Evropian ‘Euro 2020’.

Djelmoshat e Bernard Challandes do të përballen me Malin e Zi në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ me fillim nga ora 20:45, shkruan Zëri.info.

Pas fitores 1:0 në miqësoren ndaj Gjibraltarit të enjten, atmosfera në kampin e Kosovës është jashtëzakonisht e mirë dhe po shpresohet për një rezultat pozitiv nesër.

Përfaqësuesi i FFK-së në Gjermani Fehmi Kongjeli në një intervistë për RTK ka folur për marrëveshjen mes FFK-së dhe Federatës së Futbollit të Gjermanisë.

Image
Gjithashtu Kongjeli ka zbuluar se në vitin e ardhshëm do të zhvillohet miqësorja mes yjeve të Gjermanisë dhe Kosovës.

“Kur jemi te miqesoret, kemi pasur që ta zhvillojmë një miqësore mes yjeve më të mëdha të futbollit gjerman si Effenberg e të tjerët dhe Kosovës këtë vit”, tha Kongjeli, përcjell Zëri.info.

“Por, FFK ka kërkuar që ndeshja të zhvillohet në mars në nder të 20 vjetorit të Ambasadës gjermane në Kosovë”, tregoi Kongjeli.

“Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri”, shtoi ai.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë