Loading…

Konfirmohet nga gazetari i famshëm: Paul Pogba rikthehet tek Juventus

  • 23/06/2022 | 19:21

Konfirmohet nga gazetari i famshëm: Paul Pogba rikthehet tek Juventus

Gazetari i famshëm, Fabrizio Romano, përmes një postimi në Twitter para pak minutash ka konfirmuar rikthimin e Paul Pogbës në Juventus, transmeton Gazeta Metro.


Romano i cili njihet për saktësinë e tij në lëvizjet e futbollistëve ka shkruar se marrëveshja mes lojtarit dhe ‘Zonjës së Vjetër’ tashmë ka përfunduar dhe ai në fillim të korrikut do të nënshkruaj me klubin italian.

”Paul Pogba në Juventus, konfirmohet dhe ja ku po shkojmë! Marrëveshja tashmë është përfunduar për një transferim falas. Marrëveshja do të nënshkruhet në fillim të korrikut, është e kryer dhe e vulosur,” thuhet në postimin e tij.

Juventus para gjashtë vitesh e kishte shitur mesfushorin te Manchester United për një shumë rekorde për atë kohë, rreth 100 milionë euro dhe tani është e gatshme ta rikthej francezin si lojtar të lirë.

Ai për ‘Djajtë e Kuq’ gjatë këtyre viteve është paraqitur në 233 ndeshje, ku ka realizuar 39 gola dhe ka regjistruar edhe 51 asistime. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë