Loading…

Konfirmon Zyra e Kryeministrit: Demarkacioni votohet javën tjetër

  • 26/04/2017 | 18:33

Konfirmon Zyra e Kryeministrit: Demarkacioni votohet javën tjetër

Qeveria e Kosovës do ta procedojë në Kuvendin e Kosovës, Marrëveshjen për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi, këtë javë ose më së largu në fillim të javës së ardhshme.


Zyra për Komunikim Publik në Zyrën e Kryeministrit ka njoftuar se “pas kthimit nga Brukseli, kryeministri Isa Mustafa do të harmonizoj qëndrimet me partnerët e koalicionit dhe në fund të kësaj jave apo në fillim të javës së ardhshme Marrëveshja për kufirin me Malin e Zi do të procedohet në Kuvendin e Republikës së Kosovës”.

Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën Express drejtori i Zyrës për Komunikim me Publikun, Drilon Zogaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë