Loading…

Konjufca e Nikolla bëjnë homazhe pranë bustit të komandantit legjendar në Tiranë

  • 28/11/2022 | 12:17

Konjufca e Nikolla bëjnë homazhe pranë bustit të komandantit legjendar në Tiranë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka bërë homazhe te busti i komandantit legjendar, Adem Jashari, në Tiranë.


I shoqëruar nga kryetarja e Parlamentit të Shqipërisë, Konjufca ka uruar Ditën e flamurit derisa ka vendosur lule pranë bustit të heroit.

“Me Kryetaren Lindita Nikolla në këtë mëngjes të 28 Nëntorit në Tiranë për homazhe te busti i komandantit tonë legjendar, Heroit Adem Jashari. Urime Dita e Flamurit”, ka shkruar ai.

Më 28 nëntor shqiptarët festojnë ditën e Flamurit, përvjetorin e lindjes së komandantit legjendar si dhe kujtojnë daljen e parë publike të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë