Loading…

Konjufca: Kadri Veseli po sillet si kryeministër e po bën fushatë

  • 27/03/2017 | 13:33

Konjufca: Kadri Veseli po sillet si kryeministër e po bën fushatë

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes Glauk Konjufca ,pas mbledhjes se Kryesisë së Kuvendit tha se Kuvendi i  Kosovës me veprimet e fundit po tregon se nuk është duke funksionar. Kjo sipas tij dëshmohet edhe me mungesën e kryetarit të Kuvendit Kadri Veseli, i cili siç ka thënë Konjufca po sillet si Kryeministër më shumë e duke bërë fushatë zgjedhore.


Konjufca komentoi edhe mos praninë kryetarit të Kuvendit duke thënë se Veseli po sillet sikur të ishte kryeministër.

“Në mbledhje nuk ishte kryetari Veseli pasi që ai është duke bërë fushatën e duke u sjellë si kryeministër”, ka theksuar Konjufca./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë