Loading…

Konjufca: Për heqjen e fusnotës vendos vetëm Serbia

  • 30/03/2017 | 11:40

Konjufca: Për heqjen e fusnotës vendos vetëm Serbia

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes Glauk Konjufca, tha se fusnota ishte një marrëveshje shumë e dëmshme dhe e gabueshme e kësaj qeverie e nënshkruar mandatin e kaluar.


Ai vlerëson se heqja e fusnotës nuk do të ndodh kurrë dhe se është Serbia ajo që do të vendos nëse do të ndodh diçka e tillë.

“Ne nëse kemi thënë që është gabim fusnota nuk do të thotë që tash duhet të pajtohemi me Qeverinë. Në jemi deputet të përgjegjshëm nëse synojmë t’i rregullojmë gabimet e qeverisë”, tha ai në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, përcjell gazetametro.net

Ai shtoi se  ndryshimi i saj tashmë varet krejtësisht nga shteti serb./ gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë