Loading…

Konjufca takohet me Nancy Pelosi, tregon se çka diskutuan

  • 28/03/2023 | 22:27

Konjufca takohet me Nancy Pelosi, tregon se çka diskutuan

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjfuca, është takuar në SHBA me ish-Kryetaren e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, transmeton Gazeta Metro.


Përmes një postimi në Twitter, Konjufca ka shkruar rreth asaj se çfarë kanë diskutuar me Pelosin.

Ai ka thënë se me të kanë biseduar për zhvillimet e fundit politike në rajonin tonë.

“Biseduam për progresin e Kosovës, zhvillimet e fundit politike në rajonin tonë dhe rikonfirmuam partneritetin e shkëlqyer dypalësh ShBA-Kosovë. Shprehim mirënjohjen tonë për mbështetjen e saj të hapur për aspiratat euro-atlantike të Kosovës”, shkroi Konjufca.

Më poshtë gjeni postimin e Glauk Konjufcës. /gazetametro.net

Më të fundit
...

  • 02/06/2023 | 04:01
...

  • 02/06/2023 | 04:00
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë