Loading…

Konjufca vazhdon fjalimin e Matoshit: ‘Një këngë e mirë ke tu thanë’

  • 04/08/2022 | 11:33

Konjufca vazhdon fjalimin e Matoshit: ‘Një këngë e mirë ke tu thanë’

Deputetja e Vetëvendosjes, Adriana Matoshi, gjatë seancës në Kuvendi mbajti një fjalim për kulturën dhe artin dhe organizimet e festivaleve që po bëhen në Prishtinë.


Matoshi përmendi disa nga oranzimet kulturore e muzikore që po mbahen në Prishtinë.

Ndërkohë, Matoshi iu vazhdua fjalimi edhe për një minut por përsëri nuk arriti që ta përfundojë fjalimin e saj.

Pas kësaj reagoi kryetari i Kuvendit, Glakuk Konjufca, i cili ia vazhdoi fjalimin asaj.

“Një këngë e mirë ke tu thanë, një festival i mirë, një art i mirë, një kulturë e mirë, ma shumë se 100 fjalime politike, a po? Eh po qajo”, tha Konjufca.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë