Loading…

Konkurs për 50 banesa sociale në Prishtinë

  • 01/11/2016 | 19:40

Konkurs për 50 banesa sociale në Prishtinë

Komuna e Prishtinës ka shpallur konkurs për ndarjen e 50 banesave për familjet në gjendje të rëndë sociale.

Sipas webfaqes së Komunës së Prishtinës, të drejtë përfitimi të këtij programi kanë familjet të cilat nuk kanë pronësi individuale, familjet që kanë mbetur pa banesë/shtëpi, si rezultat i dëmtimit të shtëpive gjatë luftës në Kosovë, si dhe ato familje që posedojnë sipërfaqe banimi nën normat e përcaktuar për atë kategori sociale ekonomike.

  1. Statusi i banimit;
  2. Lartësia e të ardhurave;
  3. Gjendja shëndetësore;
  4. Invaliditeti i pjesëtarëve të familjes;
  5. Struktura familjare.

Të gjithë ata nevojtarë të interesuar, le të vizitojnë webfaqene komunës së Prishtinës, apo le të viztitojnë komunën, ku mund të interesohen për informata më të hollësishme. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë