Loading…

Konkurs për drejtor të Qendrës së Paraburgimit në Prizren

  • 24/11/2016 | 10:49

Konkurs për drejtor të Qendrës së Paraburgimit në Prizren

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka hapur konkurs për pozitën, drejtor i Qendrës së Paraburgimit në Prizren, siç shihet në konkursin e shpallur në njërën nga agzetat ditore në vend.

Për vdekjen e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje Astrit Dehari në datën 5 nëntor në paraburgimin e kësaj qendre, ditë më parë ushtruesi i detyrës së drejtorit në këtë institucion Destan Zogaj, është shkarkuar nga detyra bashkë me tre zyrtarë të tjerë.

Shkarimi është bërë nga Ministria e Drejtësisë me arsyetimin e shpërfilljes  procedurale në rastin Deharit./gazetametro.net

konkursi-burgu-priozren

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë