Loading…

Kordon i gjatë i ushtarëve të KFOR’it në Jarinjë

  • 02/10/2021 | 09:39

Kordon i gjatë i ushtarëve të KFOR’it në Jarinjë

Në pikën kufitare në Jarinjë tashmë është formuar një kordon i gjatë i ushtarëve të KFOR-it.

Ata janë të të armatosur rëndë dhe e kanë formuar rrethin e tyre të sigurisë operative, njofton Klankosova.tv.

I tërë ky mobilizim është në në kuadër të asaj që këta të paktën për dy javë do të qëndrojnë në pikat ku për gati dy javë kanë qëndruar Njësitet Speciale të Policisë së Kosovës të cilat u vendosën me 20 shtator.

Policia e Kosovës po qëndrojnë të qetë aty pranë dhe janë futur nëpër autoblindat e tyre.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë