Loading…

Koronavirusi depërton në qeverinë austriake

  • 01/08/2020 | 18:14

Koronavirusi depërton në qeverinë austriake

Autoritetet austriake njoftuan sot se një punonjës i qeverisë ishte pozitiv për koronavirus, por se ai nuk ka punuar direkt me kancelarin Sebastian Kurz.


Qeveria tha se të gjithë ata që kanë punuar me atë person ishin negativë dhe se puna e tyre nuk rrezikohet.

Kurz testohet rregullisht për koronavirus, raporton AP.

Reagimi i Austrisë ndaj pandemisë së virusit korona konsiderohet relativisht i suksesshëm.

Vendi ka forcuar rregullat për të veshur maska pas rritjes së fundit të numrit të infektuar rishtazi.

Sipas Universitetit Johns Hopkins, 718 njerëz kanë vdekur në Austri që nga fillimi i epidemisë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë