Loading…

Koronavirusi në Kosovë: 1,147 të infektuar, 874 të shëruar dhe 30 viktima

  • 04/06/2020 | 23:49

Koronavirusi në Kosovë: 1,147 të infektuar, 874 të shëruar dhe 30 viktima

Numri i të infektuarve në Kosovë ka arritur në 1,147 derisa janë 874 të shëruar, dhe 30 viktima, shkruan Gazeta Metro.


Kosova ende është në fazën e dytë të lehtësimeve të kufizimeve, që ka filluar nga 1 qershori ku janë liruar të gjitha bizneset të rihapen dhe të fillojnë aktivitetin e tyre.

Ndër komunat më të prekura janë Prizreni, Ferizaji dhe Vushtrria. Javën e fundit u raportua një numër në rritje i rasteve me koronavirus në komunën e Vushtrrisë.

Numri i rasteve aktive me COVID-19 për momentin është 243./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë