Loading…

Koronavirusi në Kosovë: 300 viktima dhe 3,908 raste aktive

  • 06/08/2020 | 23:15

Koronavirusi në Kosovë: 300 viktima dhe 3,908 raste aktive

16 të vdekur, 196 raste të reja dhe 134 pacientë janë shëruar në 24 orët e fundit në Kosovë, shkruan Gazeta Metro.


Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka deklaruar se numri i vdekjeve ka shkuar në 300, ku të gjithë kanë pasur sëmundje shoqëruese.

Numri total i rasteve pozitive është 9.688 raste.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 134 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 5.480 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.908./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë