Loading…

Koronavirusi: Stadiumi më i famshëm në botë shndërrohet në spital

  • 25/03/2020 | 09:00

Koronavirusi: Stadiumi më i famshëm në botë shndërrohet në spital

Një nga stadiumet më të famshme në botë, ‘Maracana’, është shndërruar në spital që do të strehojë pacientët e infektuar me koronavirus.


Ky stadium prej 78 mijë ulëse është shtëpia e Flamengos, dhe është vetëm një nga stadiumet në Brazil që është shndërruar në spital, duke u pajisur me shtretër.

Të njëjtën gjë kanë bërë edhe në shumë qytete tjera, me klubet si Corinthians, Santos, Sao Paulo, tashmë kanë vepruar në këtë drejtim.

CNN ka publikuar fotografi në ‘Maracana’ të rimodeluar, të cilat mund t’i shikoni më poshtë.

Brazili ka më shumë se 1500 raste të konfirmuara me koronavirus, ku kanë humbur jetën 25 persona.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë