Loading…

Kosnett uron 28 bursistet e programit ‘Gratë në Energji’

  • 06/08/2019 | 21:28

Kosnett uron 28 bursistet e programit ‘Gratë në Energji’

Ambasadori Amerikan Philip Kosnett nga llogaria e tij në Twitter ka përshëndetur të 28 bursiset e programit ‘Gratë në Energji’.


Të 28 bursiset e programit Gratë në Energji që u larguan sot nga Kosova për të kalura dy vjet studime në DMACC, mbështetur nga MCC dhe MFK përbëjnë 28 hapa të shkëlqyeshëm në rrugën e Kosovës drejt vetqëndrueshmërisë.

Studentet kosovare në Amerikë do të ndjekin studime profesionale dy-vjecare në degë të ndryshme nga fusha e energjisë si Teknologji e Turbinave të Erës, Teknologji e Inxhinjerisë Elektronike, Energji Solare, Inxhinjeri e Aplikuar, Menaxhment i Termocentraleve dhe ttë ndjekin studime profesionale dy-vjecare në degë të ndryshme nga fusha e energjisë si Teknologji e Turbinave të Erës, Teknologji e Inxhinjerisë Elektronike, Energji Solare, Inxhinjeri e Aplikuar, Menaxhment i Termocentraleve dhe të tjera. Programi i Bursave Gratë në Energji është pjesë e një programi të gjerë për avansimin e gruas dhe ofrimin e mundësive të barabarta në tregun e punës me fokus në sektorin e energjisë

. ‘Gratë në Energji’ implementohet nga Fondacioni i Mileniumit i Kosovës (MFK) dhe mundësohet nga agjensioni amerikan MCC./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë