Loading…

Kosova 5:1 Qipro: Notat e lojtarëve, Muriqi më i vlerësuari, Muslija e Rashani me nota të larta

  • 27/09/2022 | 23:36

Kosova 5:1 Qipro: Notat e lojtarëve, Muriqi më i vlerësuari, Muslija e Rashani me nota të larta

Kombëtarja e Kosovës në futboll ka shënuar fitore të thellë në ndeshjen e rëndësishme ndaj Qipros, duke e ruajtur vendin e dytë në Grupin 3 të Ligës C në Ligën e Kombeve.


“Dardanët” triumfuan 5:1 ndaj qipriotëve në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Vedat Muriqi ishte futbollisti më i vlerësuar në këtë përballje, sipas uebsajtit të vlerësimeve “SofaScore”.

Muriqi që kontribuoi me dy gola e dy asistime u vlerësua me notën 8.7.

Me nota të larta u vlerësuan edhe Florent Muslija (8.5) dhe Elbasan Rashani (7.4).

NOTAT E LOJTARËVE:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë