Loading…
Kosova anulon masat mbrojtëse për produktet bujqësore me Maqedoninë
  • 31/07/2018 | 16:50

Kosova anulon masat mbrojtëse për produktet bujqësore me Maqedoninë

Qeveria e Kosovës ka tërhequr masat mbrojtëse për produktet bujqësore me Republikën e Maqedonisë.

Kështu kanë bërë të ditur burimet e Telegrafit brenda Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë (MTI), të cilët kanë thënë se kjo është marrë pas takimit të ministrit të MTI-së, Bajram Hasani me ministrin e Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi.

“Po mund t’iu konfirmojmë se masa mbrojtëse për pemë dhe perime nga Maqedonia është anuluar”, ka thënë burimi.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë