Loading…

Kosova dhe Shqipëria me marrëveshje për gjeodezi

  • 12/12/2016 | 12:10

Kosova dhe Shqipëria me marrëveshje për gjeodezi

Ndërmjet Kosovës e Shqipërisë sot është nënshkruar marrëveshja në fushën e gjeodezisë.

Zëvendësministrja e MZhE-së së Kosovës Besa Zogaj Gashi dhe zëvendësministri i Shqipërisë Musa Bedriu, kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi në fushën e gjeodezisë, me të cilën u tha se të dyja vendet mund të aplikojnë për projekte dhe fonde ndërkombëtare pasi që janë pjesë e shërbimit gjeodezik të Evropës.

Edhe ambasadori i Shqipërisë në Kosovë Qemajl Minxhozi, ka përgëzuar për këtë marrëveshje, transmeton kp. Ai tha se Kosova e Shqipëria janë të ndara me kufi, por jo edhe me zona minerare. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë