Loading…

Kosova e mbyll me humbje ciklin kualifikues, mposhtet nga Anglia në ‘Fadil Vokrri’

  • 17/11/2019 | 19:51

Kosova e mbyll me humbje ciklin kualifikues, mposhtet nga Anglia në ‘Fadil Vokrri’

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll e ka përmbyllur me humbje kampanjën kualifikuese për Kampionatin Europian, shkruan Gazeta Metro.


Në ndeshjen e fundit të zhvilluar sonte në kuadër të ciklit kualifikues, Kosova pësoi humbje 0-4 nga Anglia.

Ashtu si gjatë këtyre ditëve, edhe në këtë ndeshje anglezët u mikpritën nga ‘Dardanët’, por në fund fitorja u takoi ‘Tre Luanëve’.

Harry Winks, Harry Kane, Marcus Rashford dhe Mason Mount shënuan golat e fitores për anglezët.

Vlen të theksohet se kjo ishte humbja e parë e Kosovës në stadiumin ‘Fadil Vokrri’. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë