Loading…

Kosova e pandashme, s’ka më barrikada

  • 04/02/2017 | 16:53

Kosova e pandashme, s’ka më barrikada

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka komentuar marrëveshjen e arritur nga Qeveria e Kosovës dhe kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq, për rrënimin murit në Veri të Mitrovicës.


Ai shkroi se kjo është dëshmi se çdo problem mund të zgjidhet përmes dialogut ndërmjet institucioneve kur ekziston gatishmëri për një gjë të tillë.

“Kosova ua garanton të drejtat dhe liritë çdo qytetari dhe pa marrë parasysh përkatësitë etnike, të gjithë duhet të ndjehen të barabartë me njëri-tjetrin”, shkroi në Facebook Presidenti Thaçi.

“Etnitë e shumta janë pasuri e jona, por retorika urrejtëse dhe interferimet nga jashtë mund ta dëmtojnë harmoninë tonë.”

“Kosova është e pandashme dhe më s’do të ketë barrikada dhe mure, por vetëm ura që na bashkojnë”, përfundoi Thaçi. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë