Loading…

Kosova ende nuk i ka siguruar letërngjitësit për targat

  • 23/12/2016 | 08:48

Kosova ende nuk i ka siguruar letërngjitësit për targat

Në pikëkalimin kufitar në Konçul, në pjesën ku është e vendosur Policia e Serbisë, këta të fundit ka disa javë që e kanë vendosur njoftimin se si duhet t’i mbulohen me letërngjitës targat e veturave RKS, në kuadër të marrëveshjes së fundit për lëvizje të lirë të arritur në muajin shtator të këtij viti në Bruksel.

Në këto letra njoftuese që janë të ngjitura në xhamat e kabinës së policëve serbë, të cilat i ka parë ekipi i gazetës “Zëri”, por që nuk është lejuar t’i fotografojë, shkruan se me letërngjitës duhet të mbulohet pjesa ku theksohen shkronjat RKS dhe harta e Republikës së Kosovës, të vendosura në pjesën e majtë të targës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë