Loading…

‘Kosova është Serbi, si nuk dini serbisht’: Shoferët kosovarë tallen e provokohen nga serbja në tubimin e Vucic në Beograd

  • 26/05/2023 | 21:29

‘Kosova është Serbi, si nuk dini serbisht’: Shoferët kosovarë tallen e provokohen nga serbja në tubimin e Vucic në Beograd

Një video po qarkullon në internet ku siç duket shoferët kosovarë të kompanive që transportuan serbët e Kosovës për në Beograd tallen e provokohen nga një grua serbe që shkoi të ballafaqohej me ta qëllimisht, transmeton Gazeta Metro.


Gruaja serbe që nuk shihet në kuadër i gjen disa persona që janë ulur nën hijen e autobusit dhe qëllimisht u drejtohet me përshëndetje serbe “U ndihtë zoti” duke ua përsëritur

Burrat që nuk e kuptojnë si duket pasi që disa herësh e përsërisin me automatizëm qartë të bezdisur nga kjo grua serbe.

Ajo vazhdon me këtë qëndrim armiqësor duke i pyetur si nuk dinë serbisht me që janë nga ‘Kosova e Metohija’.

Njëri nga personat tenton të zbusë atë duke e pyetur atë në një serbishte të çaluar se nga është por gruaja serbe nuk kishte ardhur aty për muhabet por t’i provokojë.

“Kosova është Serbi. Rrnoftë Kosova tokë e Serbisë. Rrnoftë Car Llazari, Rrnoftë serbi Gjergj Kastrioti ” u thotë ajo personave aty.

Sot gjatë ditës është raportuar se disa kompani kosovare kanë transportuar serbë të Kosovës për në tubimin e Vucic. Në qytetin e Nish është raportuar për një incident mes një gazetari serb dhe shoferit të një kompanie kosovare të transportit./gazetametro.net

Kompanitë kosovare transportojnë serbët e Veriut për në tubimin e Vucicit në Beograd

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë