Loading…

Kosova-Gambia, formacioni zyrtar i “Dardanëve”

  • 11/06/2021 | 18:15

Kosova-Gambia, formacioni zyrtar i “Dardanëve”

Kanë mbetur edhe pak çaste deri në fillimin e miqësores së radhës të Kombëtares së Kosovës, ku do të zhvillojnë sot ndeshje kundër Gambisë, në stadiumin “Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi”.


Pas miqësoreve kundër San Marinos, Maltës dhe Guinesë, ku “Dardanët” regjistruan dy fitore, një kundër San Marinos 4:1 dhe një kundër Maltës 2:1, dhe një humbje kundër Guinesë me rezultat 2:1, sot pritet të zhvillohet miqësorja e fundit e Kosovës para fillimit të kualifikimeve për Botëror, përcjell KosovaPress.

Edhe sot pritet që trajneri Bernard Challandes të eksperimentoj në formacion, ku do të kenë rastin lojtarët e rinj që të dëshmojnë vetën në miqësoren kundër Gambisë.

Formacionet zyrtare i gjeni më poshtë.

Kosova (4-2-3-1): Halimi; Thaqi, Domgjoni, Hajrullahu, Bajselmani; Loshaj, Zejnullahu; Balaj, Rrudhani, Topalli; Daku.

19:00 Kosova – Gambia (Stadiumi Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi). /gazetametro.net 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë