Loading…

Kosova-Guinea, formacioni i mundshëm i “Dardanëve”

  • 08/06/2021 | 12:39

Kosova-Guinea, formacioni i mundshëm i “Dardanëve”

Kombëtarja e Kosovës do të zhvilloj sot miqësoren e radhës kundër Guinesë, pas dy fitoreve radhazi kundër San Marinos dhe Maltës.


“Dardanët” do të synojnë ta vazhdojnë formën tejet të mirë në këto miqësore, ku përsëri edhe këtë miqësore kundër Guinesë do ta zhvillojë në Klagenfurt të Austrisë, në stadiumin “Wörthersee”.

Trajneri i kosovarëve Bernard Challandes pritet që edhe në këtë ndeshje të ju jap hapësirë lojtarëve të rinj në skuadër, ku edhe spekulohet që do të startoj ndeshjen me formacionin e preferuar 4-2-3-1.

Formacionin e mundshëm të Kosovës e gjeni më poshtë.

Kosova (4-2-3-1): Halimi; Bajselmani, Haliti, Domgjoni, Thaqi; Broja, Loshaj; Balaj, Rudhani, Baftiu; Daku.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë