Loading…
Kosova humb ndeshjen si vendas ndaj Maqedonisë
  • 13/09/2018 | 22:45

Kosova humb ndeshjen si vendas ndaj Maqedonisë

Ka përfunduar ndeshja e basketbollit ndërmjet përfaqësueses të Kosovës dhe asaj të Maqedonisë më rezultat 73-76 në favor të skuadrës kundërshtare.

Federata e Basketbollit të Kosovës ka zhvilluar këtë ndeshje në kuadër të raundit të dytë të para-kualifikimeve për FIBA Eurobasket 2021.

Ndeshja ka filluar në orën 20:30 në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, njofton Klan Kosova.

Me gjithë përkushtimin e basketbollistëve të Kosovës, maqedonasit kanë arritur që ta përfundojnë lojën me tre pikë epërsi.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë