Loading…

Kosova i vetmi vend në rajon pa vaksina kundër Covid-19

  • 22/02/2021 | 23:54

Kosova i vetmi vend në rajon pa vaksina kundër Covid-19

Zemaj thotë se janë të gatshëm për nisjen e vaksinimit, nuk tregon se kur do të arrijnë ato.


Shumë shtete tashmë kanë filluar vaksinimin e qytetarëve kundër Covid 19.

Shqipëria veçse ka vaksinuar disa prej tyre.

Njëjte ka vepruar edhe Serbia.

Madje një ditë më parë kanë pranuar një kontingjent prej 150 mijë vaksinave.

Këta të fundit madje kanë ndihmuar me vaksina edhe Maqedoninë  e Veriut.

Por, Kosova ende nuk ka arritur ta sigurojë asnjë të tillë.

Ani pse ishte paralajmëruar se në muajin shkurt do të vijnë vaksinat e para një gjë e tillë nuk ka ndodhur deri më tani.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë