Loading…

Kosova ia “lë ëmbël”: Grupi nga Suedia realizojnë me videoklip këngën “Xhamadani vija-vija”

  • 28/11/2020 | 12:41

Kosova ia “lë ëmbël”: Grupi nga Suedia realizojnë me videoklip këngën “Xhamadani vija-vija”

Grupi “MadMan’s Choice” nga Suedia kanë publikuar pikërisht më 28 nëntor verzionin e tyre të këngës shqipe, ‘Xhamadani vija-vija’.


Grupi “MadMan’s Coice” erdhën para dy vjetëve nga Suedia në Kosovë, sit ë ftuar për të performuar në festivalin Hardh Fest në Rahovec, shkruan Gazeta Express.

E si një befasi e dhuratë për publikun shqiptar, ata kanë marrë mundin që të përgatisin një version të tyre të këngës shumë të dashur për shqiptarët, ‘Xhamadani vija-vija’. Por, publiku i befasi ata akoma më shumë, duke i pritur shumë mirë e duke e vlerësuar atë që grupi ka përgatitur për ta.

Kështu, dy vite më pas ata kanë vendosur që me bashkëpunëtorë shqiptaë, kompozitorin Florent Boshnjakun e me videon e realizuar nga Bujar Berisha, ata të sjellin me videoclip këtë version të tyre të këngës.

Rok-grupi ka vendosur që pikërisht më 28 nëntor të bëjnë edhe publikimin e këtij projekti.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë