Loading…

Kosova kalon në epërsi kundër Polonisë

  • 25/11/2021 | 16:41

Kosova kalon në epërsi kundër Polonisë

Kombëtarja e Kosovës në kategorinë e fermave ka kaluar në epërsi në ndeshjen kundër Polonisë, e vlefshme kjo për fazën e grupeve të kualifikimeve drejt Kampionatit Botëror 2023 për femra.


Kosova ka kaluar në epërsi 1:0 ndaj Kombëtares së Polonisë, përmes golit të shënuar nga mbrojtësja Liridona Syla, përcjell KosovaPress.

Përmes një asistimi të mesfushores Donjeta Halilaj, Syla shënon në minutën e 4’ të ndeshjes për të kaluar “Dardanet” në epërsi.

Rezultati momental i ndeshjes është 1:0 në favor të Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë