Loading…

Kosova kërkon të nisë mbarë vitin në Grand Prix në Portugali

  • 27/01/2022 | 22:06

Kosova kërkon të nisë mbarë vitin në Grand Prix në Portugali

Kosova është gati për Grand Prix, që do të mbahet në Almada të Portugalisë.


Federata e Judos e Kosovës ka bërë të ditur se në Grand Prix, në Almada të Portugalisë, Kosova do të merr pjesë me 4 garuese.Njëherit, kjo do të jetë gara e parë për xhudistët për vitin 2022.

Në Grand Prix, në Almada të Portugalisë, do të marrin pjesë 41 shtete, 301 garues, 179 meshkuj, 122 femra, raporton Gazeta Express.

Xhudistët që do të kërkojnë medalje janë; Distria Krasniqi (-52kg), Erza Muminoviqi (-52kg), Flaka Loxha (-57kg) dhe Laura Fazliu (-63kg).

Krasniqi, Muminoviqi dhe Loxha ndeshen nesër (të premten), kurse Fazliu të shtunën.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë