Loading…

Kosova luan sot miqësoren e katërt të qershorit, përballet me Gambinë

  • 11/06/2021 | 12:08

Kosova luan sot miqësoren e katërt të qershorit, përballet me Gambinë

Kombëtarja e Kosovës do të luajë sot ndaj Gambisë një ndeshje miqësore të luksit në Antalia të Turqisë.


Për Dardanët kjo ndeshje është miqësorja e katërt me radhë.

Djelmoshat e Kosovës në drejtim të trajnerit Bernard Challandes në miqësoren ndaj Gambisë vijnë me dy fitore e një humbje.

Në ndeshjen e parë miqësore e cila u zhvillua në Prishtinë, Kosova shënoi fitore me rezultat 4-1 ndaj San Marinos, ndërsa ndeshja e dytë u zhvillua në Austri, këtë herë ndaj Maltës, ku Dardanët shënuan fitore me rezultat 2-1 dhe në miqësoren e tretë ndaj Guinesë e cila u zhvillua në Turqi, Kosova shënoi humbje me rezultat 1-2.

Sot (e premte), Dardanët janë gati për ndeshjen e katërt miqësore apo të dytën në Turqi, pasi sot përballen me Gambinë.

Dardanët do të dalin në fushën e ‘Arslan Zeki Demirci Spor’ me fillim nga ora 19:00.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë