Loading…

Kosova me pikë doganore në portin e Durrësit

  • 18/01/2017 | 19:15

Kosova me pikë doganore në portin e Durrësit

Ministri i Financave të Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka bërë të ditur se po shqyrton mundësinë që Kosova të hapë një pikë doganore në Durrës, në mënyrë që vendi të ketë qasje në transportin detar të mallrave.

16142450_1404621992932484_343825812008147902_n

Gjatë një vizite që po zhvillon në Shqipëri, Hoti, bashkë me homologun e tij nga Shqipëria, Arben Ahmetajn, ka inspektuar vendin ku do të vendosen oficerët doganorë të Kosovës, në mënyrë që të lehtësohet shkëmbimi tregtar mes bizneseve kosovare dhe atyre nga bota. /gazetametro.net

16105582_1404622032932480_4000476881133563482_n

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë