Loading…

Kosova mëson kundërshtarët e saj në kualifikimet e Botërorit 2024

  • 07/07/2022 | 16:42

Kosova mëson kundërshtarët e saj në kualifikimet e Botërorit 2024

Gjatë ditës së sotme në Nyon të Zvicrës është bërë tërheqja e shortit për ‘Main Round’ në kualifikimet e Kampionatit Botëror 2024 në futsall, ku kombëtarja e Kosovës ka mësuar edhe kundërshtarët e saj, transmeton Gazeta Metro.


Në shortin që morën pjesë 36 ekipe kombëtare, Kosova do të ketë punë me Ukrainën dhe Holandën në grupin 11.

Ndeshjet në çdo grup do të zhvillohen me sistem vajtje-ardhje, ndërsa fituesit e 12 grupeve dhe katër ekipet më të mira të vendeve të dyta do të kualifikohen në ‘Elite Round’, kurse tetë ekipet e tjera të vendeve të dyta do të luajnë në ‘play-off’.

Cikli i ndeshjeve do të fillojë nga shtatori i këtij viti dhe përfundon në mars të vitit 2023. ‘Dardanët’ u kualifikuan në ‘Main Round”, pasi doli e dyta në Grupin C të fazës së parë kualifikuese. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë