Loading…

Kosova mposhtet nga Shqipëria në ‘Fadil Vokrri’

  • 30/11/2021 | 18:01

Kosova mposhtet nga Shqipëria në ‘Fadil Vokrri’

Kombëtarja e Kosovës në futboll është mposhtur nga ajo e Shqipërisë, në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Kupës së Botës.


Shqiptaret e Shqipërisë triumfuan me rezultat 3-1, falë golave nga Maksuti 19, Doci 45′ dhe Krasniqi 83′, shkruan Periskopi.

Golin e vetëm për gratë ‘Dardane’ e realizoi Kaltrina Biqkaj në minutën e dytë të kohës shtesë në pjesën e parë.

Pas kësaj humbjeje, Kosova mbetet në kuotën e katër pikëve në Grupin F, duke zënë pozitën e parafundit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë