Loading…

Kosova nën orë policore me vetëm 1 mijë e 300 raste aktive me virus

  • 08/10/2021 | 23:49

Kosova nën orë policore me vetëm 1 mijë e 300 raste aktive me virus

Në Kosovë ditët e fundit ka pasur rënie drastike të rasteve me virus.


Sipas të dhënave të MSH-së, numri i rasteve aktive ka rënë në hiç më shumë se 1 mijë e 335.

Pavarësisht kësaj dhe pavarësisht kërkesave për heqjen e saj, në Kosovë po vazhdon të jetë si masë aktive ora policore nga ora 10:00 e mbrëmjes deri në orën 05:00 të mëngjesit.

Nga fillimi i procesit e deri sot, janë administruar gjithësej 1 milion e 419 mijë doza të vaksinës.

Në total, në Kosovë me dy doza të vaksinës janë të imunizuar 598 mijë e 551 qytetarë.

Mbetet të shihet në ditët në vijim nëse qeveria Kurti do të marrë masa lehtësuese.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë