Loading…

Kosova nesër mbledh Këshillin e Sigurisë

  • Nga

  • 12/01/2017 | 21:45

Kosova nesër mbledh Këshillin e Sigurisë

Pas zhvillimeve të fundit në Kosovë, nesër do të mblidhet Këshilli i Sigurisë së Kosovës.


Këtë gjë e ka konfirmuar për gazetametro.net Bashmir Xhemaj, këshilltar i ministrit të Jashtëm. Ai ka sqaruar se në këtë takim do të merr pjesë edhe ministri Enver Hoxhaj.

Këtë takim mësohet se do ta udhëheq kryeministri i vendit, Isa Mustafa, e në të do të marrin pjesë edhe ministri i Brendshëm Skënder Hyseni dhe shefi i AKI’së, Agron Selimaj.

Mësohet se temë kryesore do të jetë qasja agresive e Serbisë në javët e fundit, përfshirë situatën pas ndërtimit të murit në veri./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë