Loading…

Kosova nuk pranohet në Eurovizion: Më shumë mori vota kundër, se pro

  • 30/06/2019 | 11:11

Kosova nuk pranohet në Eurovizion: Më shumë mori vota kundër, se pro

673 vota kundër mori Kosova në propozimin për t’u bërë pjesë e Festivalit Europian të Këngës, shkruan Gazeta Metro.


Kosova nuk është pranuar në këtë union për shkak se anëtarët kanë votuar kundër ndryshimit të statutit që do t’i hapte rrugë Kosovës.

Përpara se të niste votimi, 17 shtete, përfshirë Greqinë, Qipron, Spanjën dhe Serbinë, kanë kërkuar të votojnë në fshehtësi. Kërkesa e tyre është pranuar.

Në fund, nga 1186 vota, 673 votuan kundër, 400 pro dhe 113 abstenuan./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë