Loading…
Kosova për nder të ndërhyrjes humanitare të 1999’s, mbulon objektin e qeverisë më flamur të NATO’s
  • 23/03/2019 | 22:10

Kosova për nder të ndërhyrjes humanitare të 1999’s, mbulon objektin e qeverisë më flamur të NATO’s

Kosova përkujton ditën e ndërhyrjes humanitare të NATO’s kunder brutalitetit të ushtrisë serbe mbi civilët shqiptarë, transmeton Gazeta Metro.

E, në nder të kësaj dite, objekti i Qeverisë është mbuluar me flamurin e NATO-s.Në këtë përvjetor është kujtuar ndërhyrja e NATO-s  si një veprim i drejtë kundër krimeve të ushtrisë serbe që po i bënnte një populli të pafajshëm.

Me këtë rast, Kryeministri Haradinaj i ka shkruar letër Sekretarit të Përgjithshëm të NATO’s, Jens Stoleberg, duke thënë se Kosova gjithmonë do të jetë mirënjohëse SHBA-së dhe shteteve anëtare të NATO-s.

Gjithashtu liderët tjerë shtetëror kanë kujtuar dhe vlerësuar lartë ndërhyrjen e NATO’s./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë