Loading…

Kosova përgatitet për të ftohtin polar

  • 02/01/2017 | 10:19

Kosova përgatitet për të ftohtin polar

Javën e parë të vitit, parashihet të kemi një mot më dinamik, ku mbi vendin tonë pritet të ketë reshje bore, e në pjesën e dytë të javës do të shfaqen mundësi për të ftohtë polar.


Sipas Prishtina Weather të hënën do të mbajë mot kryesisht me diell, e ditën e martë pasdite dhe në mbrëmje priten mundësi edhe për reshje shiu që me rënie të temperaturave të shndërrohen në reshje bore.

Nga dita e enjte dhe premte pritet të mbajë mot i ftohtë me acar, kryesisht i vranët me erë, ku kohëpaskohe priten mundësi edhe për rrebeshe të dobëta bore.

Temperaturat e ajrit gjatë kësaj jave do të zbresin, me minimale nga -3C deri në -9C, e maksimalet nga 4C, të hënën, deri në -7C, të premten./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë