Loading…

Kosova pëson humbje të thellë nga Sllovakia

  • 26/11/2020 | 21:23

Kosova pëson humbje të thellë nga Sllovakia

Kosova ka pësuar humbje të thellë 91-67 nga Sllovakia, në takimin e tretë në rrethin e parë kualifikues për Botërorin 2023.


Basketbollistët kosovarë nuk ishin fare në elementin e tyre sonte, dhe pandemia mund të jetë një arsye për këtë.

Vladimir Brodziansky ka qenë lojtari i ndeshjes takimin e sontëm, i cili realizoi 26 pikë.

Te skuadra jonë më të dalluarit ishin Drilon Hajrizi dhe Erjon Kastrati me 17 respektivisht 14 pikë.

Kosova zbret në vendin e tretë në grup me pesë pikë, aq sa ka edhe Islanda me Sllovakinë që mbajnë vendin e dytë respektivisht të parë, për shkak të koshdallimit.Ndeshja e ardhshme e ‘Dardanëve’ është më 28 nëntor kundër Islandës.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë