Loading…

Kosova po don ta rrëzojë murin, ne luftojmë për ju

  • 02/02/2017 | 18:59

Kosova po don ta rrëzojë murin, ne luftojmë për ju

Kryeministri serb Aleksandar Vucic, pas takimit me udhëheqësit e serbëve të Kosovës, ka folur për mediat duke thënë se Kosova ka bërë gati policinë speciale për ta sulmuar veriun dhe rrëzuar murin. Ai u ka thënë serbëve, që të rrinë të qetë dhe t’i kontribuojnë paqes, sepse sipas tij, Serbia do të luftojë për ta, përcjell gazetametro.net.


“Dua të them se kemi pasur një biseda të vështira. Unë së shpejti do të jem gati për të të treguar se të gjithë qytetarët e Serbisë. Kosovarët katër herë për një orë i ndërruan propozimet që kemi nevojë për tu pajtuar. Ne kemi qenë gjithmonë të gatshëm për të mbajtur paqen, jo sepse jemi të frikësuar por sepse është i vetmi vendim i arsyeshëm. Ne e arritëm marrëveshjen rreth urës në Mitrovicë, megjthëkëtë Prishtina i ka shkelur të gjitha marrëveshjet dhe vendosi të shemb murin mbajtës”, ka thënë Vucic.

“Mesazhi im për serbët në Kosovë është “qëndroni të qetë me çdo kusht, ruani dinjitetin me krenari dhe ruane ‘serben’ emrin dhe mbiemrin se ne do të luftojmë për ju”, tha Vucic. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë