Loading…

Kosova po e forcon pozitën ndërkombëtare

  • 03/03/2017 | 14:50

Kosova po e forcon pozitën ndërkombëtare

Antarësimi i Kosovës në Organizatën Botërore të Doganave është cilësuar edhe një hap tjetër në forcimin e pozicionit në organizatat ndërkombëtare.


Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, me këtë rast përmes një postimi në Twitter, ka thënë se kjo është edhe një e arritur e rëndësishme e Kosovës në shtrirjen globale, përcjellë gazetametro.net.

Ai këtë antarësim e ka cilësuar si forcim që Kosova po bën në pozicionin e saj ndërkombëtar.

Gjithashtu edhe kryeministri Isa Mustafa ka thënë se ky antarësim përfaqëson një arritje të madhe derjt integrimit të plotë ekonomik, dhe për këtë rrugë Qeveria është plotësisht e përkushtuar. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë