Loading…

Kosova-Polonia, ja rezultati i pjesës së parë

  • 25/11/2021 | 17:00

Kosova-Polonia, ja rezultati i pjesës së parë

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Polonisë në kategorinë e femrave, ku momentalisht mysafiret gjejnë vetën në epërsi prej një goli.


Në kuadër të kualifikimeve drejt Kampionatit Botëror 2023 për femra, pas 45’ minutave lojë të zhvilluara Kosova gjen vetën në disavantazh prej 2:1 kundër Polonisë, përcjell KosovaPress.

Fillimisht, ishin “Dardanet” që kaluan të parat në epërsi përmes golit të shënuar nga mbrojtësja Liridona Syla në minutën e 4’ të ndeshjes.

Golin e barazimit Polonia e gjeti përmes mesfushores Karolina Gec në minutën e 18’, kurse rezultatin e përmbysi në minutën e 35’ me golin e mbrojtjes Martyna Wankowska.

Rezultati pas pjesës së parë është 2:1 në favor të Polonisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë