Loading…

Kosova publikon sot listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet ndaj Izraelit dhe Andorës

  • 17/03/2023 | 11:01

Kosova publikon sot listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet ndaj Izraelit dhe Andorës

Kombëtarja e Kosovës në futboll është vetëm disa ditë larg nisjes së ciklit kualifikues për Kampionatin Evropian “Euro2024”.


Përzgjedhësi i “Dardanëve”, Alain Giresse sot (e premte) do ta publikojë edhe listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet e muajit mars.

Në listën e trajnerit francez pritet të ketë pak risi. Raportohet se sulmuesi i Ballkanit, Albion Rrahmani është në mesin e lojtarëve të ftuar.

“Dardanët” do ta nisin kampanjën kualifikuese me ndeshjen në udhëtim te Izraeli më 25 mars nga ora 20:45, shkruan lajmi.net.

Tri ditë më vonë reprezentacioni i Kosovës luan në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë kundër Andorrës me fillim nga ora 20:45.

Kosova ndodhet në Grupin I me Zvicrën, Rumaninë, Bjellorusinë, Izraelin dhe Andorrën.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë